Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda bransoletki męskie

Czym charakteryzują się bransoletki męskie?

Data publikacji 2 lipca 2021


Bransoletki męskie są coraz chętniej wybierane przez panów. Są ciekawym uzupełnieniem każdej stylizacji. Można je nosić od święta i całkowicie bez okazji. Bransoletki mogą też mieć głębsze symboliczne znaczenie, więc tym bardziej warto włączać je do stylizacji. Czym się charakteryzują?

Dość mocne

Zwykle bransoletki męskie są dość mocne. Chodzi o to, że są bardziej wytrzymałe, by można było wykonywać w nich codzienne zadania, ale też muszą być większe, by dobrze prezentowały się na ręce. Łatwo jest się domyślić, że delikatny łańcuszek na męskiej ręce nie będzie prezentował się zbyt dobrze. Dlatego też bransoletki dla mężczyzn zwykle mają dużo grubszy i bardziej imponujący splot niż bransoletki damskie. Dzięki temu są też lepiej widoczne i dobrze prezentują się w stylizacjach.

Nie muszą być z metalu

Podczas gdy w damskich bransoletkach królują metale szlachetne, to w męskich jest dużo większa dowolność materiału. Oczywiście bardzo popularne są bransoletki ze złota, srebra i innych metali – również nieszlachetnych. Jednak panowie bardzo często wybierają też bransoletki wykonane ze skóry. Zwykle są to kompozycje stworzone ze skórzanych pasków w naturalnych kolorach. Są one dość skromne, ale równocześnie bardzo wyraziste. Pasują do codziennych outfitów oraz tych bardziej eleganckich. Skórzana bransoletka może dobrze wyglądać nawet z garniturem.

Łatwe zapięcia

W przypadku męskich bransoletek bardzo ważny jest sposób ich zapięcia. Zwykle panowie nie mają na tyle drobnych palców, by wygodnie radzić sobie z misternymi zapięciami. Dlatego też często męskie bransoletki mają uproszczone zapięcia, z którymi można poradzić sobie jedną ręką. Dzięki temu noszący biżuterię pan nie musi zwracać się do nikogo o pomoc.

Subtelna ozdoba

Męskie bransoletki to dość subtelne ozdoby. Dzięki temu można nosić e właściwie zawsze i wszędzie. W zależności od stylistyki i materiałów, z jakich wykonano tę ozdobę, można zakładać ją na wielkie wyjścia, spotkania ze znajomymi albo do pracy. Taka biżuteria może podkreślać dobry styl osoby, która ją nosi oraz prezentować jej dbałość o szczegóły. Bransoletka może też budzić pozytywne skojarzenia, jeśli została podarowana przez kogoś wyjątkowego na specjalną okazję. Dlatego też bransoletki świetnie sprawdzają się jako prezent. Dopasowanie ich rozmiaru nie jest trudne, więc łatwiej jest dobrać bransoletkę niż sygnet czy pierścionek. Nie można się więc dziwić, że zainteresowanie bransoletkami rośnie w okresie, w którym kupuje się najwięcej prezentów.

Depilacja laserowa

Redakcja missiu.pl

Dzielimy się wieloletnim doświadczeniem i wiedzą z zakresu mody, diety i zdrowia. Doradzamy też w kwestiach związanych z wychowaniem dzieci. Zobacz już dziś, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

sukienki na lato 2021