Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś
Dziecko pomysł na urodziny dziecka

Pomysł na urodziny dziecka, czyli impreza-niespodzianka

Data publikacji 12 października 2021


Urodziny dziecka powinny być wyjątkowe. Większość maluchów nie może się doczekać swojego dnia. Z tego właśnie powodu warto włożyć sporo wysiłku w przygotowanie imprezy, która będzie dla dziecka miłą niespodzianką. Co warto uwzględnić? O czym trzeba pamiętać?

Tort

Jeśli chodzi o dobry pomysł na urodziny dziecka, to koniecznie trzeba zacząć od tortu. Żadna impreza nie może odbyć się bez pysznego i wyjątkowo ładnego ciasta. Dobrze jeśli tort jest w jakiś sposób związany z zainteresowaniami dziecka, np. są na nim postacie z ulubionej bajki malucha. Tort można zamówić wcześniej u specjalisty lub też przygotować go samodzielnie. Specjalne figurki z masy cukrowej można zamówić w internecie lub w hurtowni cukierniczej. Można też udekorować tort jadalnym nadrukiem. To tani i prosty sposób na bajkową ozdobę. Oczywiście nie można zapominać o świeczkach. Z pewnością dziecko będzie chciało je zdmuchnąć.

Piniata

Zabawa z piniatą zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Polega ona na zawieszeniu w wysokim punkcie papierowej zabawki np. w kształcie kolorowego zwierzątka. Jej wnętrze jest wypełnione słodkościami. Solenizant ma za zadanie rozbić piniatę z zawiązanymi oczami. Kiedy mu się to uda, na ziemię spadną słodkości. To bardzo prosta zabawa, która daje młodszym dzieciom sporo frajdy. Warto włączyć ją w plany zabawy na świeżym powietrzu.

Balony z helem

Nie ma imprezy urodzinowej bez balonów. Szczególnie dużym zainteresowaniem dzieci zwykle cieszą się balony wypełnione helem. Unoszą się one w powietrzu, więc maluch często musi się naprawdę postarać, by zabawka nie wyrwała mu się z rąk. Właśnie z tego powodu jest ona aż tak intrygująca. Balony z helem to świetna dekoracja każdej sali, która spodoba się nie tylko dzieciom, ale też dorosłym.

Animator

W przypadku, jeśli nie masz pomysłu na zajęcie dzieciom czasu, możesz skorzystać z pomocy fachowca – animatora. To osoba, która ma doświadczenie w organizacji zabaw dostosowanych do wieku dzieci. Dzięki temu może dostarczyć im wspaniałych wrażeń i zachęcić ich do aktywności. Dobry animator pomoże też przełamać dzieciom nieśmiałość, która może towarzyszyć im zwłaszcza na początku imprezy. Zdarza się, że animatorzy przebierają się za clowny lub bohaterów bajek. Pozwala to na przełamanie bariery pomiędzy nimi a dziećmi oraz zachęcenie maluchów do zabawy. Zatrudnienie animatora pozwoli też rodzicom odsapnąć. Podczas gdy dzieci będą pod dobrą opieką, dorośli będą mogli także się zrelaksować, wypić kawę i spokojnie porozmawiać ze sobą.

obozy młodzieżowe

Redakcja missiu.pl

Dzielimy się wieloletnim doświadczeniem i wiedzą z zakresu mody, diety i zdrowia. Doradzamy też w kwestiach związanych z wychowaniem dzieci. Zobacz już dziś, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Suche baseny z piłeczkami