Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś
Dieta czego nie jeść na diecie

Czego nie jeść na diecie, aby pozbyć się tłuszczu brzusznego?

Data publikacji 19 lipca 2021


Większość z nas marzy o szczupłej sylwetce. Zazwyczaj ze względów wizualnych, ale także zdrowotnych, ponieważ nadwaga jest obciążeniem dla naszego metabolizmu i całego organizmu. Kilka zbędnych kilogramów na nogach czy w biodrach nie jest aż tak problematyczne. Jeśli jednak złogi tłuszczu osadzają się na żołądku, jest to powód do niepokoju.

Dlaczego tłuszcz brzuszny jest niebezpieczny?

Nie chodzi tylko o wygląd, ze zdrowotnego punktu widzenia najlepiej jak najszybciej pozbyć się tłuszczu brzusznego. Jest on głównym czynnikiem ryzyka rozwoju cukrzycy typu 2, chorób serca i wielu innych. Jednak dzięki ćwiczeniom i diecie można się z nim uporać.

Pozbądź się tłuszczu z brzucha – czego nie jeść na diecie?

Niestety nie istnieją ćwiczenia ani sposoby na to, aby zwalczyć fałdki na brzuchu natychmiast i bezpowrotnie. Jednak warto skoncentrować się na odpowiedniej diecie, która pozwoli przyśpieszyć ten proces. Nie oznacza to diety „zero kalorii”. Wystarczy wyeliminować pewne pokarmy, które są odpowiedzialne za odkładanie się tłuszczu.

Tłuszcze trans

Tłuszcze trans to sztuczne tłuszcze, które znajdują się głównie w przetworzonej i paczkowanej żywności, takiej jak margaryna, wypieki, słodycze, sosy i gotowe dressingi. Według badań tłuszcze trans nie tylko zwiększają ilość tłuszczu na brzuchu, ale także szkodzą naczyniom krwionośnym i sercu. Najlepiej całkowicie wyeliminować tłuszcze trans z codziennej diety.

Cukier

Uwielbiany cukier znacznie przyczynia się do rozwoju tłuszczu brzusznego. Badania dowodzą, że spożywanie nadmiaru cukru prowadzi do odkładania się tłuszczu w jamie brzusznej i wątrobie. Może to prowadzić do insulinooporności, co jeszcze bardziej utrudnia utrzymanie i utratę wagi. Jeśli masz ochotę na coś słodkiego, zamiast po czekoladki lepiej sięgnij po owoce.

Przetworzone mięso

Śniadaniowe klasyki, takie jak parówki, kiełbasa, bekon, szkodzą nie tylko zdrowiu, ale również sylwetce. Przetworzone mięso jest często tłuste i może powodować choroby cywilizacyjne, odkładanie się tłuszczu na narządach wewnętrznych, a także utrudniać budowanie mięśni.

Napoje słodzone

Słodzone napoje powodują nadwagę. Cola, oranżada, soki owocowe czy mrożona herbata dostarczają dużo tłuszczu trzewnego. Ponadto płynne kalorie w przeciwieństwie do jedzenia, nie dają uczucia sytości. Nie mogą być przetwarzane przez organizm w taki sam sposób jak stałe kalorie. Jeśli chcesz się pozbyć tłuszczu z brzucha, przestaw się na picie wodę i niesłodzonej herbaty. Wyeliminuj z diety płynne węglowodany.

obozy młodzieżowe

Redakcja missiu.pl

Dzielimy się wieloletnim doświadczeniem i wiedzą z zakresu mody, diety i zdrowia. Doradzamy też w kwestiach związanych z wychowaniem dzieci. Zobacz już dziś, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

czego nie jeść na diecie