Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda jak rozciągnąć jeansy

Jak rozciągnąć jeansy? Sprawdzony sposób!

Data publikacji 20 czerwca 2021


Jeansy mają to do siebie, że po każdym praniu wydają się odrobinę mniejsze, niż po poprzednim. Zwykle muszą się dopiero rozciągnąć, by chodziło się w nich wygodnie. Podobnie jest z nowymi spodniami. Zwykle po przyniesieniu ich ze sklepu można stwierdzić, że są dość niewygodne i nie leżą do końca tak, jak powinny. Dlatego też koniecznie trzeba wiedzieć, jak sobie z tym poradzić. Sprawdź jak rozciągnąć jeansy.

Ciepła woda i naciąganie

Jednym z najprostszych sposobów na rozciągnięcie jeansów jest delikatne spryskanie ich ciepłą wodą, a następnie rozciąganie ich dłońmi. Czynność tę powinno się powtórzyć kilka razy i nie dopuścić do przemoczenia materiału. Na koniec powinno się pozwolić spodniom samoistnie wyschnąć. Ta metoda sprawdza się szczególnie dobrze, gdy spodnie stały się za ciasne w łydkach i udach. W rejonie pasa może ona jednak być niewystarczająca, więc tam zaleca się stosowanie innej metody. Wydajność takiego rozciągania zależy od dokładnego składu jeansu, z którego wykonano spodnie. Im jest w nim więcej elastycznych dodatków tym łatwiej o ich rozciągnięcie. Zwykle jednak trzeba liczyć się z tym, że rozciąganie jest pracochłonne i czasochłonne. Wymaga sporo wysiłku i regularnie powtarzanych czynności, ale efekt może być spektakularny.

Na sobie

Jeśli jeansy są zbyt ciasne w rejonie pośladków i ud, to można pozwolić sobie na bardziej radykalne rozwiązanie. Najpierw trzeba spodnie założyć, a następnie spryskać je ciepłą wodą. W tym wypadku materiał będzie naciągany przez bezpośredni kontakt z ciałem. Dobrze jest podnieść skuteczność takiego rozciągania poprzez wykonywanie prostych ćwiczeń. Świetnie sprawdzą się w tej roli przysiady i unoszenia kolan w kierunku klatki piersiowej. To właśnie ćwiczenia, które wymagają rozruszania ud i pośladków, więc jeansy znajdą się w ekstremalnych warunkach.

Na krześle

Jeansy często robią się zbyt wąskie w pasie. W takim wypadku wcale nie trzeba się załamywać i biec do sklepu po nowe spodnie. Wystarczy ich pas obficie spryskać ciepłą wodą, a następnie naciągnąć je na oparcie krzesła lub nogi od stolika. Ważne, by materiał w rejonie pasa był mocno naciągnięty. W tej pozycji spodnie powinny być trzymane przynajmniej przez kilka godzin. Pozwoli to na trwałe rozluźnienie splotu. Oczywiście ta metoda sprawdzi się, jeśli spodnie są trochę tylko ciasne. Jeśli jednak do zapięcia ich brakuje kilku centymetrów, to naciąganie może nie wystarczyć. W takim wypadku można spróbować doszyć trójkąty materiały po bokach spodni, które dodadzą centymetrów do obwodu.

Depilacja laserowa

Redakcja missiu.pl

Dzielimy się wieloletnim doświadczeniem i wiedzą z zakresu mody, diety i zdrowia. Doradzamy też w kwestiach związanych z wychowaniem dzieci. Zobacz już dziś, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

sukienki na lato 2021