Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś
Dziecko Suche baseny z piłeczkami

Suche baseny z piłeczkami i ich wpływ na rozwój dziecka

Data publikacji 23 lutego 2022

W przedszkolach, świetlicach, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, a także w centrach zabawy zauważyć można suche baseny z kolorowymi kulkami. Nic dziwnego. Zabawa w basenie jest ogromną frajdą dla dzieci. Oprócz tego przynosi ona wiele korzyści, jak poprawienie koordynacji ruchowej maluchów. Co warto wiedzieć o suchych basenach dla dziecka?

Suchy basen z kuleczkami i jego zalety

Suchy basen z kulkami ma wiele zalet i pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Dlaczego warto go zakupić?

  • Bezpieczeństwo. Kuleczki są miękkie, tak samo jak sam basen. Dziecko nie może uderzyć się ani zadrapać, jego ruchy są amortyzowane.
  • Rozrywa. Dzieci uwielbiają zabawę w suchych basenach. Mogę one w nich nurkować i chować różne przedmioty. Często rzucają one kuleczkami. Basen zapewnia frajdę zarówno jeśli zabawa odbywa się w pojedynkę, jak i w grupie.
  • Stymulacja sensoryczna. Zabawa w basenie pobudza różne zmysły.
  • Rozwój motoryczny. W wyniku zabawy w basenie dziecko jest w stanie lepiej koordynować ruchy swojego ciała, rozwijają się jego mięśnie stóp, nóg oraz ramion, pojawia się większa elastyczność w ruchach. Rzucanie i łapanie piłeczek pozwala także na zwiększenie precyzji ruchów.
  • Rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej. W wyniku zabawy dziecko lepiej synchronizuje swoje ruchy z tym, co spostrzega.
  • Edukacja. Zabawa w basenie pozwala uczyć się kolorów, piłeczki można także liczyć i segregować, zwiększając zdolności matematyczne.

Jaki suchy basen z kuleczkami zakupić?

Suchy basen dla dziecka sprawdza się nie tylko w placówkach edukacyjnych, ale również w domu. Jaki jednak basen kupić? Mają one najróżniejsze rozmiary i kształty. Można postawić także na basen z motywem żaby czy w kształcie kwiatka! Do wyboru są baseny podświetlane, które emitują różnokolorowe wiązki światła, co zapewnia dodatkową stymulację sensoryczne. Do basenu dołączyć można schody ze zjeżdżalnią. Możliwości jest naprawdę wiele, dzięki czemu bez trudu znaleźć można model, który pasuje do potrzeb dziecka czy wielkości pomieszczenia. Gdzie jednak kupić basen, aby cechował się dobrą jakością? Polecić można sklep Moje Bambino, który posiada rozbudowaną ofertę. Wnętrza basenów zostały wykonane z pianki. Z kolei materiałem zewnętrznym jest tkanina kaletnicza albo PCV, co zapewnia wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Baseny są łatwe do utrzymania w czystości.

Suche baseny nie bez przyczyny cieszą się tak dużą popularnością. Mają one pozytywny wpływ na rozwój dziecka, a jednocześnie są bezpieczne i sprawiają, że maluch miło spędza czas. Dziecko może w basenie się bawić, jak i odpoczywać, np. leżąc na piłeczkach, podczas gdy rodzic czyta mu książeczkę.

obozy młodzieżowe

Redakcja missiu.pl

Dzielimy się wieloletnim doświadczeniem i wiedzą z zakresu mody, diety i zdrowia. Doradzamy też w kwestiach związanych z wychowaniem dzieci. Zobacz już dziś, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Suche baseny z piłeczkami